Permanentný make-up

PMU - obočie

PMU - oči

Pmu - pery

O Permanentnom Make-Upe

     Permanentný make-up je procedúra, pri ktorej sa špeciálnym prístrojom najvyššej kvality vpravujú prírodné pigmenty do pokožky, s garanciou absolútnej hygieny. Ihly, ktoré sa používajú pri práci sú sterilné a určené vždy len na jedno použitie. Tetovanie sa vytvára mikropigmentovaním vrchnej vrstvy pokožky, v čom spočíva aj zásadný rozdiel medzi klasickým tetovaním a permanentným make-upom. Permanentné farby neobsahujú ťažké kovy, sú absolútne zdravotne nezávadné a postupne blednú až do úplného zmiznutia. 

     Permanentný make-up podčiarkuje črty tváre a koriguje drobné nedostatky krásy. Dokáže zmeniť výraz tváre a výrazne ženu omladiť.

     Na tetovanie  sa používajú pigmenty určené na permanentný make-up tváre. Sú zdravotne nezávadné, vegánske a pre telo ľahko zmetabolizovateľné. Staré /15 a viac rokov dozadu/ permanentné make-upy boli tetované pigmentami s ťažkými kovmi, ktoré pretrvávali v pleti dlhodobo, boli zdravotne nevhodné a zanechali v pleti po rokoch nežiadúcu farebnú stopu. Nová generácia pigmentov z pleti zmizne a je 100% bezpečná. Výhodou a súčasne nevýhodou je kratšia životnosť farieb. Nakoľko sa trendy menia, ženy menia účesy, mení sa móda, klientka má možnosť  si zvoliť nový look, či zmeniť tvar/farbu a pod. Obočie podlieha móde rovnako, ako čokoľvek iné.

Ako si vybrať?

Chcem podstúpiť permanentný make-up. Čo musím vedieť?

  • Kontraindikácie ! Najmä tehotenstvo, choroba, lieky... /viď KONTRAINDIKÁCIE nižšie/

Úkony permanentného make-upu. 


 OBOČIE - plne kolorované, kompaktné
                   - tieňované, púdrové, ombre efekt (jemné, bez ostrého ohraničenia) 
                  - čiarkované -prístrojové 

                   - čiarkované manuálne - čepieľkové - microblading/SofTap, PhiBrows)                                       - kombinovaná 3D technika


 OČI - efekt zahustenia mihalníc 
          - kajal efekt
          - púdrový efekt

 PERY - plne kolorované, tieňované 3 D
             - kontúra 

Postup aplikácie permanentného make-upu...

     

     Pred  samotným zákrokom sa tvar a farba odtieňa vopred prekonzultuje a následne sa tvar predkreslí. Pri procedúre, resp. počas procedúry sa používa povrchové anestetikum na znecitlivenie tetovaného miesta, zákrok nie je bolestivý. Samozrejme, záleží na individuálnej citlivosti zákazníčky. Potom nasleduje úkon, ktorý trvá približne 1 hodinu. Bezprostredne po aplikácii je pigmentované miesto trošku podráždené, môže byť je jemne opuchnuté a začervenané. Čerstvý permanentný make-up je výrazný, môžeme povedať, že je čiarka raz taká hrubá a o polovicu tmavšia, ako bude po zahojení. Pri tieňovaných obočiach môže pôsobiť čerstvé obočie hrubšie, tmavšie a masívnejšie. Pery bývajú takmer o 70% tmavšie čerstvé a najmä je často viditeľný opuch. Každá tetovaná oblasť po vytvorení chrastičky ešte viac stmavne. NETREBA SA BÁŤ PRVOTNEJ TMAVEJ FARBY! Je to obyčajne do 24 hodín po zákroku, niekedy aj neskôr. Ale do týždňa až dvoch sa všetko krásne vyhojí /odpadnú prirodzene chrastičky/ a pigmentované miesto postupne zbledne (o 30-50%). Dôležité je si prvý deň po procedúre odsávať výpotok /sušiť/ z tetovanej oblasti. Následne sa zredukuje veľkosť chrasty. Je prirodzené, ak sa nevstrebe po prvom tetovaní 30-50% tetáže/farby. Časť pigmentu sa nevstrebe do pokožky, ale bude vylúčený lymfatickým systémom do chrastičky. Netreba sa obávať, pretože PERMANENTNÝ MAKE-UP JE PROCES URČENÝ OBYČAJNE NA  2 SEDENIA. Všetko záleží v prvom rade od starostlivosti klienta /až 70% úspechu prijatia farby/, ale aj od pokožky. Prvých 24 hodín je potrebné odsávať výpotok, tetovanú oblasť natierať ošetrujúcim krémom /okrem liniek/ a to viac krát denne, podľa pokynov, ktoré obdržíte. Obočie sa hojí až 30 dní a pigment sa musí stabilizovať. Obočie prirodzene stmavne v 3. až 4. týždni, kedy sa ukáže výsledná farba. Následne je potrebné celú procedúru zopakovať /prípadne len doplniť, alebo stmaviť želané miesta - korekcia/ približne o 4 týždne, odporúčame interval 4-8 týždňov od tetovania. Jedna korekcia je takmer vždy potrebná. Potom sa už môžete tešiť z pekne tvarovaného obočia, zvýraznených očí alebo pier. 


Starostlivosť

Do 30 dní od PMU obočia sa nesmie:

- zdržiavať sa na priamom slnku! (pigment chytí studený - sivý tón! vyhýbajte sa slnku, pri jeho kontakte použite UV krém SPF 50

- obočie sa nesmie máčať vo vode /chlór, slaná voda/

- kým sú chrastičky, zákaz športovania, saunovania, plávania, líčenia obočia, spanie sa odporúča na chrbte

- natierať jemnou vrstvou krému, nepoužívajte v žiadnom prípade kalciovú masť, antibiotické maste a pod. , výnimočne sa smie použiť vazelína (lekárska biela) alebo Bepanthen.

- nikdy sa nesmú strhávať šupinky alebo chrastičky

- nesmiete líčiť denne obočie po dobu 30 dní od tetovania /len príležitostne/, dávať na obočie make-up, alebo akékoľvek líčidlá, farbiť chĺpky obočia

Tetovanie v letných mesiacoch:

Ak ste sa rozhodli podstúpiť permanent make-up v letných mesiacoch, riaďte sa prosím nasledujúcimi pokynmi:

- Nesmie sa tetovať čerstvo opálená pleť!

- Až do vyhojenia /do 4 týždňov žiadne slnenie. Tetovanie držte v tieni, určite neopaľujte a chráňte ochranným faktorom s SPF 50+

- Ak ste tmavý typ - tmavý fototyp pokožky a bude potrebné použiť tmavý sýty pigment, odporúčam úkon odložiť na jeseň/zimu/jar. Tmavý pigment je studený a môže ľahko zosivieť. U stredne tmavej pleti až bledej je tetovanie v lete bezpečnejšie.


Pred absolvovaním PMU:

! KONTRAINDIKÁCIE!

- Tehotenstvo a dojčenie /po ukončení laktácie neodporúčam tetovať ešte 2 mesiace, kým sa neustália hormóny/

- Pleť nesmie byť čerstvo a priveľmi opálená

- Obočie u kozmetičky nefarbiť aspoň 5 dní pred PMU a je vhodné prísť odlíčená /minimálne bez líčidiel oblasť, ktorá sa bude tetovať/, ideálne 12 hod. pred aplikáciou. Líčidlá môžu zostať v póroch a vytlačiť pigment z pokožky po natetovaní. Tým pádom horšie chytí pigment

- Hormonálne výkyvy /endokrinologické problémy/

- Antibiotiká! nesmie sa vykonávať PMU minimálne 7 dní po ich doužívaní

- Analgetiká s obsahom kyseliny salicylovej /Anopyrin, Aspiryn, Acylpyrin.../ neužiť minimálne 7 dní pred zákrokom

- Zlý zdravotný stav, choroba, nachladnutie, oslabená imunita

- Extrémne vysoký krvný tlak /konzultácia s lekárom/

- Kardiostimulátor 

- Hemofília /porucha zrážanlivosti krvi/

- Akútne infekčné ochorenie, Hepatitída A, B, C, HIV, onkologické ochorenie

- Alergie /konzultácia s lekárom/

- Diabetes mellitus /konzultácia s lekárom/

- Kožné poruchy (edém, znamienko, melanóm a pod.)

- Dermatitídy (psoriáza, ekzém, atopia a pod.- konzultácia s lekárom

- Imunodeficentný stav

- Srdcovo-cievne potiaže /konzultácia s lekárom/

- Lieky proti zrážanlivosti krvi /konzultácia s lekárom/

- Nesmiete alkohol 48 hod. pred tetovaním, drogy

- Epilepsia, zápal očí

- Herpes - netetuje sa ak je aktívny (ak mávate herpes, a chcete PMU pier, jedine po preventívnej perorálnej liečbe antivirotikami pod dohľadom lekára)

- Káva/kofeín a energetické nápoje minimálne 2 hodiny pred zákrokom nepodávať ! Ideálne vôbec v deň tetovania

- Menštruácia - zákrok budete vnímať viac bolestivejšie a bude/môže horšie chytať pigment

- Keloidné jazvy - výkon je zakázaný

- Vek pod 18 rokov /mladšie klientky musia byť v sprievode zákonného zástupcu/

- Detoxikačná kúra, alebo menej ako 14 dní po jej ukončení

- Ak máte závažné ochorenia, poraďte sa prosím so svojim lekárom

 

Obočie bude tmavšie a výraznejšie tesne po tetovaní a po vytvorení chrastičiek/šupiniek. Je nutné počítať so starostlivosťou - spať na chrbte, obočie ošetrovať podľa pokynov, vyhnúť sa športovaniu, plávaniu, saune, slnku, líčidlám /cez obočie/. Po odpadnutí chrastičiek (6-14 dní - individuálne) ešte nie je pigment stabilizovaný. Farba sa ukáže až v 4. týždni. Je potrebné sa dostaviť na korekciu (ak je potrebná) v doporučenom rozmedzí 4-8 týždňov od tetovania.